Filter by price
Filter by brands
Color
- Blue 1
- Gold 1
- Gold / Emas 1
- Midnight 2
- Mint Green 1
- Silver 5
- Space Gray 2
- Space Grey 3
- Starlight 2
Laptop
Advan Soulmate Intel Celeron N4020
In stock
Rp2.299.000 – Rp2.649.000Price range: Rp2.299.000 through Rp2.649.000| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 10 cm |
| Color | Blue, Grey |
| Package | Unit Only, Unit + Paket Lengkap |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Zyrex Ultra Intel N100 IPS FHD
In stock
Rp3.499.000 – Rp3.845.000Price range: Rp3.499.000 through Rp3.845.000| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Variation | Unit, Unit + Budle |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Zyrex Sky 232 Prime Intel i5 FHD
In stock
Rp5.129.000 – Rp5.349.000Price range: Rp5.129.000 through Rp5.349.000| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 30 × 15 cm |
| Variation | Unit, Unit + Bundle |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Advan WorkPro Intel i5 FHD IPS 8/512GB
In stock
Rp5.249.000 – Rp5.599.000Price range: Rp5.249.000 through Rp5.599.000| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 10 cm |
| Color | Gold, Grey |
| Package | Unit, Unit + Paket Lengkap |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
MSI Modern 14 C11M Intel i3 FHD IPS
In stock
Rp6.299.000 – Rp6.649.000Price range: Rp6.299.000 through Rp6.649.000| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 40 × 10 cm |
| Color | Black, Silver |
| Package | Unit Only, Unit + Paket Lengkap |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acer Aspire 5 Slim A514-54G-32GJ
In stock
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 12 × 35 cm |
Acer Aspire 5 Slim A514-54G-32GF
In stock
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 12 × 35 cm |
Advan Ai-Gen AMD Ryzen 7 IPS 14″ FHD
In stock
Rp9.899.000 – Rp10.449.000Price range: Rp9.899.000 through Rp10.449.000| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 15 cm |
| Variation | Unit Only, Paket Lengkap |
| Package | Bubble Wrap, Packing Kayu |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Advan Pixelwar Gaming Ryzen 5 2.5K 16″
In stock
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 10 cm |
| Package | Unit Only |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Acer Aspire Vero AV14-51-59QK
In stock
| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 15 cm |
Acer Swift 3 SF314-43-R8PQ
In stock
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
Acer Aspire 5 A514-55G-53SH
In stock
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 25 cm |
